Książka o rzemiośle - Zręczni

zreczni01Na rynku wydawniczym ukazała się pozycja warta odnotowania. Chodzi o książkę Katarzyny Chudyńskiej-Szuchnik "Zręczni. Historie z warszawskich pracowni i warsztatów." Autorka opisuje rzemieślniczą Warszawę - taką jak już nie istnieje, i taką, której ślady możemy jeszcze tu i ówdzie znaleźć. Zachęcamy do zapoznania się z tą pozycją. Jednocześnie apelujemy do naszych rzemieślników, aby znaleźli czas na spisanie własnych wspomnień dotyczących rzemiosła (i nie tylko). Takie świadectwa są bardzo cenne dla naszej historii.

zreczni04Słowa recenzentów, które pojawiły się na IV stronie okładki tej książki zawierają bardzo ważne pytania dla naszego rzemiosła (patrz obok). Zachęcamy do zapoznania się z tą książką.

Miło nam poinformować, że mieliśmy drobny udział w stworzeniu tej książki, udostępniając nasze cechowe zasoby archiwalne. Dziękujęmy za tak tak miłe podziękowania ze strony autorki książki (podziękowanie w załączniku).

 

Attachments:
Download this file (20191214podziekowanie.pdf)20191214podziekowanie.pdf[Podziękowanie Autorki książki]268 kB

Wynajem sali przez Cech

Cech Rzemiosł Różnych m. st. Warszawy oferuje do wynajęcia salę konferencyjną o powierzchni 70 m2, mieszczącą się na drugiej kondygnacji staromiejskiej kamienicy "Dom Kata", przy ul. Szeroki Dunaj 13 w Warszawie.

sala01

Sala konferencyjne wyposażona jest w stoliki, krzesła składane oraz tablicę szkolną. Mogą się w niej odbywać różne szkolenia, narady, pokazy lub spotkania okolicznościowe.

sala02 

Jednodniowy koszt najmu (do 6 godzin i do 20 osób) wynosi 250,- zł netto, a powyżej 20 osób - wynosi 300,- zł netto.

Dla stałych wynajmujących przewidujemy rabat - do uzgodnienia.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Biurze Cechu w Warszawie przy ul. Szeroki Dunaj 13, tel.: 22 831 40 87 w godz. 11:00 - 15:00.

sala03 

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą!

sala04